Zimní program pro osoby bez domova v Ostravě

Město zvýšilo na zimu kapacitu služeb pro lidi bez přístřeší

|

Město Ostrava každoročně v zimních měsících spouští zimní program pro osoby bez přístřeší – posílena je terénní sociální práce i kapacita služeb nabízejících možnost noclehu v teple.

V průběhu zimního programu terénní pracovníci vyhledávají lidi bez domova, nabízí jim poradenství, pomoc a informace, kde se v teple najíst nebo přečkat mrazivé počasí. Nízkoprahová denní centra a noclehárny mají navýšenu svou kapacitu. Bylo přidáno 50 lůžek, prodlužuje se otevírací doba, přidávají „židle“ pro lidi, na které se už nedostane postel.

V Ostravě žije bez domova asi 800 lidí. Polovina z nich se zdržuje na ulici, druhá bydlí v sociálních zařízeních. V současné době je pro ně v Ostravě 741 stálých míst. Celkem 417 v azylových domech, z toho 168 pro muže a 249 pro ženy, případně pro ženy s dětmi. Kapacita bývá většinou naplněna. Dále jsou k dispozici noclehárny s kapacitou 110 míst, nízkoprahová denní centra s kapacitou 100 míst a domovy se zvláštním režimem s 114 místy.

Zimní program zajišťuje město ve spolupráci s Charitou Ostrava a Armádou spásy.

Více informací o zimním programu najdete na stránkách ostrava.cz.

Přispět na posílení služeb Armády spásy můžete i zakoupením Nocleženky – poukazu, který umožní člověku bez domova najíst se a strávit noc v teple.

V Ostravě žije na ulici asi 400 lidí. Ilustrační foto.