Sbírka potravin a ošacení na Magistrátu města Ostravy 2020

Proběhla tradiční sbírka potravin a ošacení

|

Zaměstnanci oddělení sociální práce a metodiky odboru sociálních věcí a zdravotnictví Magistrátu města Ostravy (oddělení SPM) se neomezují pouze na své základní pracovní povinnosti, ale rozhodli se dělat i něco navíc. Proto už několik let organizují sbírku potravinové pomoci a sbírku ošacení.

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka je zaměstnanci oddělení SPM pořádána již 9 let v řadě u příležitosti Mezinárodního dne za odstranění chudoby, který připadá na 17. října. Do sbírky se postupně zapojili i zaměstnanci některých úřadů městských obvodů a příspěvkových organizací města (např. domovy pro seniory či městská nemocnice). Za celou dobu, kdy sbírka probíhá, se už podařilo vybrat přes 6 a půl tuny trvanlivých potravin. Všechny směřují do Potravinové banky Ostrava, která je pak distribuuje potřebným osobám, které se ocitly v tísni – např. matkám samoživitelkám, seniorům apod.

Sbírka ošacení

Sbírku ošacení organizují zaměstnanci oddělení SPM od roku 2013. Každý rok v měsíci listopadu oslovují ostatní zaměstnance magistrátu, aby přinesli své oblečení, které už nenosí nebo ze kterého vyrostli, ale které je stále kvalitní a dá se nosit. Vždy se tak shromáždí mnoho kalhot, svetrů, bund nebo ponožek pro děti i dospělé a dále pak tolik oblíbené hračky pro děti. Vše, co se vybere, odvezou zaměstnanci oddělení SPM společnosti ADRA, která je pak předává potřebným osobám. Díky těmto aktivitám zaměstnanců oddělení SPM se už dostalo pomoci mnoha obyvatelům města, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.